Hangi 2. el Otomobil Ekspertizciyi Seçmeliyim? Nerede Kaliteli ve Profesyonel Oto Ekspertiz Yaptırabilirim?

Hangi Oto Ekspertiz Firması iyi, nasıl anlarm

Çok değerli otomobil severler, Malum ülkemizde bir iş moda olduğu zaman kimse o işin ehli mideğil mi, tecrübesi, eğitimi var mı yok mu? bakmadan bu işte para var deyip hemen o işe girişir. Şimdilerde 2. el oto ekspertiz dükkanı servisi açmak moda oldu. İşin garibi arabasına ekspertiz yaptıracak kişide sormuyor kardeşim sen bu işi nerede öğrendin, uzmanlık alanın nedir, bu konuda ki eğitimin nedir. Esas bilinçli olması gereken tüketicidir. Gittiği ekspertizciyi sorgulamalıdır.

Emin olun ve sorun. Şu anda bir çok oto ekspertiz firması sahibi veya çalışanı otomobil konusunda yeteri kadar bilgili, tecrübeli yada eğitimli değil. Ayrıca denemesi bedava gidin kontrol edin bir çok ekspertiz ustası, teknisyeni onlara gösterilmiş ezberden sabit aynı kontrolleri yaparlar. Halbuki bu iş ciddi ve riskli bir iştir. Her marka, model ve tipteki aracın farklı özellikleri vardır. Teknisyen yada ustanın bu konularda donanımlı olması çok önemlidir.Her marka modeldeki arabaya farklı kontroller yapılır.Bir marka veya modelde tespit edilen sorun başka bir marka model araçta sorun teşgil etmeyebilir. Eline boya makinesini alan yada güzel bir tabela yaptıran oluyor sana ekspertizci. Kardeşim senin alt yapın nedir? cevap yok. Oto Ekspertiz yapılan oto yıkamacı gördüm. Adam ciddi ciddi araba bakıyordu. Oto ekspertiz firması sahibi börekçi gördüm. “Abi ben bu işi biliyorum” diyor. Gelde çık işin içinden. Arada işin erbabı, bu işe emek vermiş meslektaşlarımıza lafımız yok. Arkadaşlar lütfen dikkat edelim. Ekspertizci diye bir meslek yok, Kaportacı, oto boyacı diye meslek var. Teknisyen var. Aracın hasar durum kontrollerini yapar, arızaları giderir. Ama ekspertizci diye bir teknisyen dalı yoktur. Adam motor yağını kontrol etmeden, kayışların durumunu bilmeden dinamometreye çıkarıyor arabayı.

Şu cehalete bakar mısınız? Yanlış araca yanlış test uyguluyor. Arkadaşlar bu iş Fast food işi değil! Riskli bir iş. Hangi oto ekspertize giderseniz gidin, Oto ekspertiz konusunda ki alt yapısını sorgulayın.

Hangi 2. el Otomobil Ekspertizciyi Seçmeliyim? Nerede Kaliteli ve Profesyonel Oto Ekspertiz Yaptırabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Başlat Arama Logosu