2. El Otomobil Almanın Püf Noktaları, Dikkat Edilmesi Gerekenler

2. el araç almanın püf noktalarıDeğerli Otomobil Kullanıcıları:

2. el bir araç almak, esasında Kilometre (KM) satın almak demektir. Yani siz 2. el bir otomobil alırken, o otomobilin bu kilometreye kadar biriktirdiği riskleri, kendini henüz göstermemiş arızaları, bu kilometreye kadar yapılmış olan kullanımdan kaynaklı doğan ve oluşabilecek kullanım hatalarını ve eskimei yıpranma payını satın almış olacaksınız. Bu önemli bir detaydır.

Aracı siz satın aldıktan sonra arabanın farklı motor, tip, marka, model duruma göre barındırdığı riskler sizin sorumluluğunuza geçer. Ama burada önemli bir püf noktası vardır. Bilinenin aksine yüksek modelde düşük kilometreli araç her zaman doğru tercih olmayabilir. Şu şekilde açıklayacak olur isek; garanti süresi devam eden bir arabanın aslında yapabildiği kadar çok kilometre yapması gerekir ki araçtaki fabrikasyon kaynaklı sorun ve arızalar var ise ortaya çıksın. Aksi halde araç az kilometre yaptığı taktirde kendini saklar, göstemez tecrübeyle sabittir ki ben onlarca arabada gördüm.

 

Aracınıza güvenle Ataşahir’de oto ekspertiz yaptırabilirsiniz.

 

Sanki garantisinin bitmesini beklemiş gibi garanti biter bitmez arızalarını ortaya çıkarmaya başlar. Bu sebeple özellikle arabanın garanti süresi boyunca yapabildiği kadar çok KM yapmasını tavsiye ederim.

Bırakın araba kendini belli etsin. Düşük kilometreli araçların da yüksek kilometreli araçlar gibi görünmeyen fabrikasyon sorunlar barındırabileceğini dikkate alın. Ne demişler her şey kararında olmalı, ne az ne de çok. Benim Gözümde yüksek KM’li bir araç ne kadar riskliyle, çok düşük kilometreli araçta o kadar risklidir. Çünkü henüz tam olarak kendini gösterme fırsatı bulamamıştır.

2. El Otomobil Almanın Püf Noktaları, Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Başlat Arama Logosu