2. El Araba Ne Almalıyım? Hangi Marka, Model Araç Almalıyım?

hangi-marka-model-otomobil-almaliyim

Arkadaşlar, Sayın Otomobil severler.

Bence; otomobil almaya yada aracınızı değiştirmeye karar verdiğinizde sorulması gereken sorular ve bu soruların enteresan cevapları vardır.

Her ülkenin, toplumların elbette sadece otomobil konusnda değil bir çok farklı üründe farklı ürün tasarlama ve üretme ekolleri vardır.

Evet! Yanlış duymadınız Her ülkenin ve markanın farklı otomobil üretme ekolleri vardır.  Bu ekoller ülkelerin ve markaların kültürel yapıları, ihtiyaçları, coğrafi konumları ve hatta tarihleriyle bile doğrudan bağlantılıdır.

Aracınıza güvenle Ataşahir’de oto ekspertiz yaptırabilirsiniz.

 

Mesela tasarım ve gösteriş italyanların işidir. Tekstil ve bir çok konuda olduğu gibigüzel ve gösterişli yaparlar. Kaliteye paye vermezler. Onlar ayakkabı gibi modası geçtiğinde değiştirilsin isterler.  Almanlar ise söylemeye sanırım gerek yok, kalitede 1 numaradırlar fakat tasarım sizi çok memnun etmeyebilir.  İşte burada sizin karar vermeniz gerekiyor. Tasarım mı? Kalite mi? Tasarımı harika, kullanımı sportif, gösterişli bir arabamı yoksa sizi fazla yormayacak az sorun çıkaracak bir arabamı? Her marka ve model ülke aracının hitap ettiği bir müşteri kitlesi vardır. Siz bir Japon, Kore, Alman yada italyan almak istediğinizde ilk önce kullanım amacınızı ve beklentinizi belirlemelisiniz.

Fransız gibi karmaşık Alman gibi disiplinli Amerika gibi sert, Japon gibi istikrarlı bir araç mı yoksa göz dolduran ve kamaştıran bir italyan mı? İşte almak istediğiniz aracın cevabı buradadır. Karar elbette paşa gönlünüzündür.

2. El Araba Ne Almalıyım? Hangi Marka, Model Araç Almalıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Başlat Arama Logosu